Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
Tesla Model S  0 - title image

Oficiálně potvrzeno. Tesla Model S Plaid zajela čtvrt míle za 9,23 sekundy!

Supersportovní automobily s násobně vyšší cenou jako například Bugatti Chiron nebo Ferrari SF90 mají nového vyzyvatele.

07 Jun 2021

Supersportovní automobily s násobně vyšší cenou jako například Bugatti Chiron nebo Ferrari SF90 mají nového vyzyvatele. Tedy alespoň v disciplíně zvané sprint na čtvrt míle.

Sedan Tesla Model S Plaid disponuje výkonem 1020 koní neboli 750 kW a z klidu na 100 km/h zrychlí oficiálně za 2,1 sekundy. Už to je neuvěřitelný údaj, ale nyní Tesla potvrdila údaj na čtvrt míle.

Před několika dny zajel s Modelem S Plaid čtvrt míle, známý moderátor Jay Leno skvělý čas 9,247 sekundy s maximální rychlostí 244,9 km/h.

Tesla však nyní zveřejnila ještě lepší údaje. Čtvrt míle tedy oficiálně model S Plaid zajel za 9,23 sekundy s maximální rychlostí 249,5 km/h.

Jediný elektromobil, který nyní dokáže s Modelem S Plaid soupeřit je Rimac Nevera, který díky mnohem vyššímu výkonu 1914 koní (1408 kW), dokáže zajet čtvrt míle za 8,6 sekundy. Nevera je však automobil s cenou 2 miliony Euro, zatím co Model S Plaid má cenu pouhých 117.000 Euro.

See Tech Specs - Tesla Model S

Tesla Model S Photos

Tesla Model S - Image 1 from the photo gallery Tesla Model S - Image 2 from the photo gallery Tesla Model S - Image 3 from the photo gallery Tesla Model S - Image 4 from the photo gallery Tesla Model S - Image 5 from the photo gallery Tesla Model S - Image 6 from the photo gallery Tesla Model S - Image 7 from the photo gallery Tesla Model S - Image 8 from the photo gallery Tesla Model S - Image 9 from the photo gallery Tesla Model S - Image 10 from the photo gallery Tesla Model S - Image 11 from the photo gallery Tesla Model S - Image 12 from the photo gallery Tesla Model S - Image 13 from the photo gallery Tesla Model S - Image 14 from the photo gallery Tesla Model S - Image 15 from the photo gallery

Discussion

Discussion is empty. You can add the very first post.

To comment, you must be logged.

Related (Tesla Model S)

Next Up (The Latest)