所有者のレビュー Tesla Model S 75D 2017

Tesla Model S 75D 2017 - タイトル画像

Tesla Model S

75D 2017

9.6/10未ログイン13 投票

Tesla model S 75D - 100.000 km za dva roky, skvělá ekonomika provozu

Poprvé jsem se s Teslou setkal v dubnu 2016 a to s modelem S na akci pro zákazníky společnosti Dell, kde jsem pracoval. O dva roky později jsem už jezdil modelem S 75D...

13 Nov 2021

Tesla Model S 長所と短所

長所:
 • nabíjení na Superchargeru zdarma 

 • velmi pohodlná sedadla i po 1000 km v jednom dni to jde a stále je vylepšují

 • rekuperace dodala zpět do baterie 20 % energie

 • velmi malý pokles kapacity baterie 4,4 % po 100.000 km

 • velmi nízké náklady na provoz

 • vozidlo bylo vybaveno Autopilot HW 2.0 a dnes je možný upgrade na FSD 3.0 v automobilovém průmyslu nevídaná ochrana investice a prodlužování morální hodnoty vozidla

 • velice kvalitní audio soustava

 • výborný je „chill mode“ neboli klidné nastavení plynu - hodně šetří pneumatiky, ale přesto je výkonu až dost

 • v létě jsem jezdil nejníže okolo 180 Wh/km (průměr v létě 210 Wh/km, v zimě 245 Wh/km)

 • dlouhé výlety bez problémů, Francie (4000 km), Chorvatsko a dokonce i Ukrajina (tam ještě nejsou Superchargery, ale dobíječky se najít dají, jen pozor většinou jen 50 kW)

 • byť bylo auto zakoupeno pouze s možností nabíjení na TYPE2/Supercharger, bylo možné dokoupit HW Upgrade na CCS a redukci na CHaDeMo

 • interiér je vzadu dost velký na přespání dvou osob + velké liftback dveře

 • možnost „Camping mode“ a „DOG MODE“

短所:
 • poměrně malý dojezd verze 75D, reálně 250-300 km

 • velký průměr otáčení v kombinaci s velikostí auta

 • absence bezdrátového nabíjení (dá se řešit třetí stranou)

 • vertikální display není moc vhodný na sledování filmů

 • absence dveřních odkládacích prostor u řidiče a spolujezdce

 • malá světlá výška (pro pružinový podvozek)

 • skleněná střecha - v létě dost hřeje na hlavu (v zimě chladí), kupil jsem si síťku na Aliexpresu, která to velice slušně řeší

 • podvozek - pružiny - nelze zvyšovat ve špatném terénu (např. příjezd k chatě - určitě bych doporučil vzduchový podvozek)

 • model S 75D - horší rychlost nabíjení (po požárech v Číně 2019, detekce problému a snížení rychlosti nabíjení), od léta 2019 jsem na Superchargeru nabíjel hodinu (10-90%) (Nicméně dnes již opraveno SW updatem na téměř původní hodnoty)

 • nemožnost zakoupení originálního tažného zařízení

 • S je hrozně velké (dlouhé, široké) auto - do malých podzemních garáži a historických středověkých evropských měst

所有者のレビュー

Tesla model S 75D - 100.000 km za dva roky, skvělá ekonomika provozu

První setkání s Teslou

Poprvé jsem se s Teslou setkal v dubnu 2016 a to s modelem S na akci pro zákazníky společnosti Dell, kde jsem pracoval. Samozřejmě jízdní vlastnosti i parametry byly zajímavé už tehdy, ale to bylo ještě to původní esko, které mělo černý čumák a docela škaredý interiér. To mě moc neoslovilo.

V té době jsem viděl uvedení Tesla Modelu 3 představeného Elonem Muskem. Levnější Model 3 se mi už zdál mnohem zajímavější a mohl bych si jej pořídit i jako zaměstnanecké vozidlo v Dellu. Ale trojka měla zpoždění, takže jsem úvahy o Tesle odložil.

V roce 2018 jsem nastupoval do nové firmy, kde jsme řešili můj firemní vůz a protože majitel měl Teslu model X, tak jsme se dohodli na Modelu S místo trojky, která byla stále v Evropě nedostupná. Na auto jsme pospíchali, tak jsme vzdali skladovku z Tesly ve Vídni za zajímavější cenu (cca 75.000 Euro).

Tesla model S 75D

IMG 1444

Nabíjení na Superchargerech zdarma

Byl to model 75D, to papírově znamenalo dojezd 450 km dle WLTP, co se mi zdálo dobré. To jsem ještě samozřejmě nevěděl, že realita bude někde okolo 250-300 km. Tesla mi poslala seznam aut na skladě, kde byl jen krátký výčet výbavy a došlo k tomu, že přestože byl na seznamu, tak na mnou vybraném vozu vzduchový podvozek nakonec nebyl - ale to už bylo auto předáno.

Vzduchový podvozek byla jedna z důležitých věcí, který jsem požadoval, protože často jezdím do teréně nevhodných cest. To mě hodně naštvalo a dávám ponaučení pro všechny, opravdu si následně pečlivě kontrolujte, zda vám sedí položky slíbené. Pravdou je, že dnes se to týká právě starších Tesel, jelikož ty nové mají již hodně málo voleb a takovéto záměny jsou v podstatě nemožné.

Druhá bolístka, kterou jsem zjistil po čase používání byla velikost baterie 75 kWh je v praxi pro tak velké a těžké auto dost malá. Jinak řečeno určitě bych doporučil si vždy pořizovat větší baterii, než menší. I při prodeji se auto s větší baterií vždy bude lépe prodávat.

Jízdní dojmy a zážitky byly velmi dobré, až na tu menší baterii, bohužel pak ale došlo k požáru Tesely v Číně a následné vyšetřování Tesly ukázalo na problém s rychlostí nabíjení. Následovalo dost zásadní omezení rychlosti nabíjení. Tesla identifikovala problém právě u modelů s menší baterií, jako jsem měl já, a snížila výrazně rychlost nabíjení. Od té doby jsem nabíjel z 10-90 % cca hodinu, což bylo na dlouhých trasách už dost špatné. Přesto jsem s mým „75D“ nakonec najel za dva roky 100.000 km bez jakýchkoliv závad. Tedy, přesněji řečeno jednu závadu auto mělo - žloutnul hlavní display, ale to Tesla opravila v rámci záruky.

Tesla model 3

V listopadu 2019 jsem měl možnost si na týden vyměnit Teslu Model S za novou Teslu model 3. Bylo to na konci roku a já rozvážel vánoční poděkování pro svoje zákazníky tím pádem jsem tehdy jezdil stejné trasy jako s mým S-kem a na stejné trase jsem jel tam a zpět o 2,5 hodiny méně, co se týká nabíjení. To byl masakr. Ten rozdíl byl astronomický. Potom takovéto zkušenosti se samozřejmě špatně vracelo zpět do mého S 75D :)

Ekonomika

Při nástupu do nové firmy na začátku 2018 jsem měl původně nakonfigurováno BMW X3 v dieselu za cca 1,8 milionu. Najezdím 50.000 km ročně. Když jsem si spotřebu porovnal s Teslou vyšlo mi, že za 5 let bych ušetřil rovný „milion“ korun na pohonných „hmotách“, ať už je to nafta nebo elektrika! To úplně změní pohled na věc. Vy vlastně jezdíte s luxusním, velkým a bezpečným autem a ještě extrémně šetříte na provozních nákladech.

Pomůže rychlá jízda na německé dálnici?

Když jsem se vracel z Francie, zkusil jsem si běžnou jízdu i rychlou jízdu mezi Superchargery a na stejné vzdálenosti jsem rychlou jízdou „ušetřil“ 10 minut času, ale díky vyšší spotřebě jsem musel o 15 minut déle nabíjet :)

Toto je ale problém mé 75D s pomalým nabíjením, např. Tesly 3, které umí nabíjet rychleji, mohou i rychle jezdit, tam už tento problém není.

Autopilot - bodová tíseň se mě už netýká

IMG 2535

Většinu času kdy jedu, ne jen na dálnici, ale všude, jezdím na autopilota, to znamená, že „jezdím“ všude podle přepisů, takže jsem už dlouho nedostal pokutu, což byl dříve můj častý problém. Samozřejmě občas Teslu protáhnu na okreskách, ale jinak je drtivá většina jízd je na AP. Ale pozor, autopilot je opravdu použitelný a spolehlivý teprve poslední dva roky. Na záčátku roku 2018 byl například problém třeba horizont, pokud jste jeli do kopce a na jeho vršku byla zatáčka, pak by jela Tesla rovně mimo silnici. To dnes umělá inteligence autopilota, už umí velmi přesně predikovat. Ten posun je neskutečný a AP je dnes už dobře použitelný i ve městě!

Co říci závěrem?

Tesla mě natolik nadchla, že jsem začal provozovat youtube kanál Teslacek a dnes tomu již věnuji na plný úvazek. Jako ideální rodinné auto pro „střední třidu“ se u Tesly nyní vyprofiloval model Y, který bude asi celosvětovým hitem a předčí brzy i prodeje dosud neohroženého modelu 3. Velmi vážně jsem jej zvažoval jako naše budoucí rodinné auto, nicméně jsem se nakonec rozhodl pro starší Teslu Model S 90D z mnoha různých důvodů, ale o tom vám napíšu v příští recenzi. :)


Vybraná technická data Tesla model S 75D - po 100.000 km

 • Dlouhodobá spotřeba 224 Wh/km
 • Celková spotřeba: 28.429 kWh
 • Z baterie: 22.783 kWh
 • Rekuperace dodala zpět 19,9 % (5.646 kWh)
 • Nabíjení AC 63 %
 • Nabíjení DC 37 %
 • Dojezd (EPA): na začátku 388 km, po 100.000 km 371 km, tzn. -17 km, -4,4 %
 • Stav baterie po 100.000 km -4,4 % (velmi malý pokles)
 • Účinnost nabíjení 91 % (to znamená ztráty nabíjení pouze 9%)
 • 433 nabíjecích cyklů (předpoklad životnosti baterie, nejméně 2000 cyklů)

Elektrická energie na km v Kč

celkem nabíjení za 75.000 Kč, tzn. 0,74 Kč na km (ujeto přesně 101.748 km v okamžiku výpočtu)video description
video description長期平均消費

長期平均消費: 224 Wh/km

技術仕様をご覧ください - Tesla Model S

ビデオ

Tesla referral

ondrej11868

Tesla Model S 写真

Tesla Model S - フォトギャラリーの画像1 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像2 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像3 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像4 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像5 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像6 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像7 Tesla Model S - フォトギャラリーの画像8

ディスカッション

ディスカッションは空です。最初の投稿を挿入できます。

コメントを追加するには、ログインする必要があります。

関連 (Tesla Model S)

次(最新)