2019 Tesla Model 3 Long Range Nutzerbewertung

Tesla Model 3 Long Range 2019 - Titelbild

Tesla Model 3

Long Range 2019

9.5/10nicht angemeldet20 Stimmen

Tesla model 3 Long Range - splněný sen

Za dva roky jsem najel 60.000 km a to mě hodně omezila situace kolem Covidu, jinak bych už asi atakoval 80 tisíc. Stále mě fascinuje dokonalost sítě Superchargerů.

01 Dec 2021

Tesla Model 3 Vorteile und Nachteile

Vorteile:
 • sentry mode - sledování okolí vozu kamerami

 • Tesla komunita a srazy

 • nízká spotřeba i přes možnost využívání výkonu 350 kW

 • ekonomika provozu

 • kvalitní sít Superchargerů - v reálné praxi opravdu odlišuje Teslu od konkurence

 • není nutné pravidelně navštěvovat servis - velká výhoda

 • zima - auto velmi rychle topí i bez předehřívání přes aplikaci, to používám jen když je opravdu velká zima

 • mobilní aplikace má velké množství funkcí - ostatní výrobci mají co dohánět

 • FSD funguje - na dálnicích jezdím stále jen na něj

 • s přehledem zvládá dlouhé trasy

 • velmi rychlé vyhřátí interiéru v zimě

 • výhled samořízení do budoucna pomocí sw updatů

 • dobrá rychlost DC nabíjení, až 250 kW

 • zábavné jízdní vlastnosti

 • dojezd 400 km, zima 350 km

 • i z aplikace je možno nastavit nabíjecí proud (nově)

 • dog mode - udržuje interiér na nastavené teplotě i když vůz parkuje

 • pohon všech kol

 • zrychlení na 100 pod 5 s (při sw upadtu došlo ke zlepšení z 4,6 na 4,4 s)

 • aplikace zap / vypínání sentry mode

 • auto nezastarává díky sw updatům

 • rozumné vnější rozměry

Nachteile:
 • hlučnější bezrámové dveře ve vyšších rychlostech

 • otevírání dveří zevnitř není pro neznalé intuitivní

 • lesklá střední konzole, špiní se a poškrábá se

 • špatný průměr otáčení (rejd)

 • tvrdý podvozek - ale vzhledem k výkonu je těžké to kritizovat

 • vyšší pořizovací cena

 • infotainment by už mohl být i v češtině (manuál je v češtině)

Nutzerbewertung

Tesla model 3 Long Range - splněný sen

K elektromobilitě jsem se dostal už před cca 12 lety formou elektroskútru. Po dobrých zkušenostech s tímto skútrem, jsem koupil nový Peugeot iOn, který se už tehdy u nás běžně nabízel u dealerů Peugeotu a za 7 let s ním úspěšně najel 100.000 km. Posledním elektro-počinem bylo objednání Tesly model 3 LR (1.4.2016), ještě před její oficiální prezentací. :)

Nakonec jsem se dočkal, modrý model 3 jsem byl vyzvednout v září 2019 v Mnichově. Cena byla kolem 56.000 Euro, včetně příplatků za modrou metalízu (1050 Euro) a tažné zařízení (také 1050 Euro). FSD jsem dokoupil později za 6300 Euro.

Dva roky - 60 tisíc kilometrů - síť Superchargerů je dokonalá

20200830 152610652 iOS

Za dva roky jsem najel 60.000 km a to mě hodně omezila situace kolem Covidu, jinak bych už asi atakoval 80 tisíc. Stále mě fascinuje dokonalost sítě Superchargerů. Když se rozhodnu jet za dcerou z Prahy do Dánského města Kodaň, je mi dnes již úplně jedno, zda mám zrovna nabito na 80 nebo 40 procent, vůbec nad tím nepřemýšlím. Prostě zadám cíl do navigace a ta už mi precizně naplánuje zastávky u Superchargerů. Jsou obvykle po cca 250 kilometrech (i když můj Long Range snadno ujede 400 km), ale Tesla dobře ví, že takto je to pro posádku i pro rychlost nabíjení nejlepší. Obvykle se zdržím o pár minut déle než potřebuje auto k nabíjení (stačilo by většinou 25-30 minut), takže následující zastávku musí navigace přepočítat na vzdálenější Supercharger než původně plánovala.

Dlouhodobá spotřeba

Dlouhodobá spotřeba v prvním roce, kdy jsem si trochu více užíval obrovského výkonu (až 350 kW) byla i tak příznivá, a to 19,2 kWh na 100 km. Nyní již jezdím za 18 kWh. V zimě spotřeba o cca 20% stoupá proti létu i proto, že moje Tesla ještě nemá tepelné čerpadlo.

Nehoda, servis

20200831 135003377 iOS

Měl jsem bohužel také jednu nehodu, kdy došlo (ne mou vinou) k odření celého boku vozu, ale v Tesla Clinic Praha vše krásně opravili. Mimochodem - do servisu se jinak vlastně vůbec jezdit nemusí na pravidelné prohlídky, kdy by z vás automobilka tahala peníze, jak je obvyklé. Pokud něco přeci jen potřebujete, objednává se pouze přes aplikaci v mobilu a je to velmi pohodlné. Vyberete si servis, zadáte problém (s možností přiložit i fotky) a aplikace vám nabídne termíny opravy a vy si jen vyberete. Při opravě naopak v aplikaci vidíte „on-line“ na čem se zrovna dělá a kdy bude přibližně vůz hotov.

Nebavilo mě stále měnit letní kola za zimní, tak nyní zkouším celoroční pneumatiky Michelin CrossClimate 2 a zdají se velmi dobré. Vyhrály několik testů, tak uvidím...

Autopilot - už toho umí opravdu dost

FSD používám často a podle mě je na něj při dlouhých trasách spolehnutí. Ale ideální by bylo, kdyby si jej mohl každý internetový diskutér, který Teslou nikdy nejel, vyzkoušet. Prostě to funguje už dnes velmi dobře a jsem zvědav na další pokroky.

Nabíjení - stačí obyčejná zásuvka, omezením Ampér v aplikaci

Nabíjím většinou v garáži z obyčejné zásuvky 230 V 16A (tedy 3,7 kW) a za noc se nabije cca 40 procent baterie. To mi bohatě stačí, protože málokdy přijedu s hodně vybitou baterií. Perfektní je, že nyní se v aplikaci dají na dálku omezit Ampéry, takže třeba na chatě, když vím, že chci pustit náročnější spotřebič, třeba troubu, tak mohu na dálku omezit nabíjení z 16 A třeba na 10 A a pak zase zpět.

Bulharsko

Tradiční otázka, kam nejdále jsem s Teslou dojel. Bylo to Bulharsko (cca 1800 km), celá trasa opět přes Supechargery a skoro celou trasu na „autopilota“. Na dlouhých cestách oceníte i dobře udělané sedadla, která dobře podepírají celé tělo.

Zajímavosti

20210124 140040507 iOS

odmraženo za pár minut - z appky

Přes aplikaci si samozřejmě můžete Teslu v zimě vytopit nebo v létě vychladit. Teď na podzim to ale moc nevyužívám, protože jakmile otevřete dveře, sepne se ihned vyhřívání sedadla a za pár sekund je vám už stejně teplo. Pokud je mínus 10 stačí zadat vyhřívání interiéru pár minut před nasednutím, vyhřívání vozu je extrémně rychlé - nesrovnatelné se spalováky. Líbí se mi také manuál v češtině, který je samozřejmě zobrazován na displeji a to včetně animací (například, jak se odklopením určitého plastu dostat k VIN číslu).

Abych jen nechválil, bezrámové dveře nedokáží v rychlostech řekněme nad 110 km/h odfiltrovat vnější hluk tak dobře jako rámové dveře v podobných vozech. A dále mi chybí možnost si zvolit jako navigaci aplikaci Waze a infotainment by už mohl být v češtině. A poslední kritika ode mě směřuje k opravdu špatnému rejdu předních kol.

Jízdní vlastnosti

Jízdní vlastnosti jsou podle mě nadprůměrné, trošku „motokára“, v zatáčkách opravdu skvěle drží. Zajímavé je, že když to přeženete s plynem, Tesla vám to úplně do extrému v zatáčce nedovolí.

100.000 km

Myslím, že tuto metu zdolám poměrně brzy. Potom se podělím o nové zkušenosti.

Langfristiger Durchschnittsverbrauch

Langfristiger Durchschnittsverbrauch: 180 Wh/km

Siehe technische Daten - Tesla Model 3

Tesla Model 3 Fotos

Tesla Model 3 - Bild 1 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 2 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 3 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 4 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 5 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 6 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 7 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 8 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 9 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 10 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 11 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 12 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 13 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 14 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 15 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 16 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 17 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 18 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 19 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 20 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 21 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 22 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 23 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 24 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 25 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 26 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 27 aus der Fotogalerie Tesla Model 3 - Bild 28 aus der Fotogalerie

Diskussion

Die Diskussion ist leer. Du kannst den allerersten Beitrag hinzufügen.

Um einen Kommentar abzugeben, musst du angemeldet sein.

Verwandte (Tesla Model 3)

Als Nächstes (Neueste)